Dowody skuteczności
użycia preparatów
Microbiotix
1
Poziom mykotoksyn w jęczmieniu (laboratorium Kemin Bruksela).
Cyfry na zielono pokazują skuteczność technologii Microbiotix Prevent. Nie ma przekroczeń we wszystkich normach w żywieniu cieląt i krów mlecznych.
Microbiotics Prevent jest tak samo skuteczny jak twarda chemia. Zabieg wykonano w jęczmieniu w fazie 51-59 BBCH, 4-6 dni przed kwitnieniem.
2
Zdjęcie satelitarne plantacji rzepaku, określające poziom fotosyntezy i wykresy dostępnej wody po aplikacji mikroorganizmów.
Doświadczenie pokazuje także jak mineralizacja resztek pożniwnych wpływa na oszczędność nawożenia mineralnego o około 15% !
3
Szczepienie rozsad warzyw w czasie ich produkcji na wczesnym etapie, daje lepsze efekty w postaci lepszego startu po wsadzeniu do gruntu, mniejszej presji chorób, niższych kosztów produkcji i wyższych plonów.
Niebieskie słupki pokazują jak zmniejsza się presja chorób.
Linia czerwona – wzrost plonu
4
Skuteczność ochrony bez fungicydów tradycyjnych.
Preparat powstał w Polsce, przy współpracy praktyków z Microbiotix i naukowców z firmy Sansevera. Nad pracami sprawował opiekę prof. Tomasz Skalski z Politechniki Śląskiej, znany biotechnolog i mikrobiolog.
Cel jaki sobie załóżyliśmy to stworzenie preparatów biologicznych opartych o bakterie i drożdże, które ograniczają patogeny grzybowe i bakteryjne roślin uprawnych. Trzy letnie prace w laboratorium i dwuletnie prace polowe potwiedzily skuteczność w walce z chorobami rzepaku, warzyw korzeniowych , cebuli, warzyw kapustnych, zbóż i kukurydzu oraz sadów.
Porównywano go z twardą chemią. Pełny sukces na rzecz biologii!
5
Wzrost próchnicy po szczepieniu gleby.
Systematyczna aplikacja doglebowa zwiększa poziom próchnicy w ciągu 4-5 lat średnio o 0,5%. Ta ilość podnosi retencję wodną gleby o 100 %!
6
W produkcji drobiu wpływ na obniżenie CFR i ilości amoniaku w obiekcie
„Ferma” Przemysław Rybka.
Dzięki działaniu bakterii ilość amoniaku, siarkowodoru spadł poniżej możliwości detekcji przez urządzenia.
Opinie ekspertów
Wirtualny agronom
Masz pytania, problem?
Napisz, wyślij zdjęcie z plantacji.
Wirtualny agronom podpowie i doradzi.